Mobilais veselības aprūpes centrs

Patīkamo apvienot ar lietderīgo

Viena no labākajām lietām, ko mēs varam savā dzīvē izdarīt, ir labas un tīkamas lietas apvienot ar nepieciešamajām, kuras mums vienlaikus nes arī kādu lietderību. Viena no tādām ir laikā, kamēr jūs kopā ar citiem cilvēkiem atzīmējat svētkus, piemēram, savas pilsētas svētkus, vienlaikus izmantot izdevību savam bērnam nodrošināt kāda ārsta apmeklējumu. Šādu iespēju piedāvā tautā sauktais Bērnu veselības buss jeb Mobilais veselības aprūpes centrs, kurš sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem ik pa laikam dodas izbraucienos pa Latviju, un tad nav jābrīnās, ka tiek piedāvāta vienreizēja iespēja svētku laikā vienlaikus pārbaudīt sava mazuļa veselību.

Mājas lapā http://rmhc-latvia.lv/bernu-veselibas-buss/ ir sniegta ļoti plaša informācija par to, kā tas darbojas un kādus speciālistus iespējams apmeklēt. Tas var būt gan oftalmologs, gan pulmanologs, alergologs, gan arī pediatrs un citi ārsti. Atkarībā no tā, kāda veida ārsti jūsu pusē trūkst, ir iespēja pieaicināt kaut vai uz vienu dienu attiecīgos speciālistu, kurš tad rindas kārtībā izmeklēs visus bērnus, kuriem ir nepieciešamība.

Piemēram, ja jūsu pusē oftalmoloģija nav stiprā puse, tas ir, jūsu novadā nav pieejamu acu ārstu, tad pilsētas vai pagasta svētkos šāds piedāvājums var būt vairāk nekā noderīgs. Šāds glābiņš ir pat ļoti nepieciešams valsts attālākajos nostūros, kur izbraukāt pie attiecīgajiem speciālistiem ir pat visai sarežģīti. Rīgā oftalmoloģija ir pat ļoti pieejama medicīnas zinātne, kur katra sevi cienoša veselības aprūpes iestāde var piedāvāt vairāku oftalmologu pakalpojumus sākot ar vienkāršu acu apskati un beidzot par ar speciālām acu operācijām.

Tieši tāpēc mobilais veselības buss ir ļoti laba iespēja papildināt savu svētku klāstu. Zinu, ka šādā veidā tiek kuplināta svētku programma ne tikai pilsētas svētku ietvaros. Tā var būt tikpat labi Sporta diena, 1.septembris, Tēvu vai Mātes diena, pat Līgo un Jāņu dienas pasākumi var šķist daudz pievilcīgāki, ja paralēli kādam koncertam ir iespēja pārbaudīt bērnu veselību.

Ja nav zināms, kur ir tuvākā iespēja apmeklēt šādu busu, tad mājas lapā http://rmhc-latvia.lv/category/braucienu-grafiks/ ir pieejams grafiks 2017.gada janvārim un droši vien būs pieejami arī citiem mēnešiem. Jebkurā gadījumā, ja arī jūsu novads vai pilsēta nav šāda busa apmeklējumu sarakstā, tad sazinieties ar savu vietējo vietvaru un ierosiniet viņiem šādu pasākumu. Gan pašvaldība priecāsies par jūsu iniciatīvu, gan arī paši iegūsiet labumu no tā, rodot iespēju apmeklēt nepieciešamos speciālistu.