māja tīrīšana

Daži pavasara darbi, kas uzlabos noskaņojumu

Gadalaiku maiņa saistās ar dažādām emocijām. Aizejošais gadalaiks kādam patika, kādam nepatika. Bet ziemas un pavasara mijā tas ir ļoti spilgti, jo no tumšā un aukstā laika lielākā daļa cilvēku ir ļoti noguruši, tāpēc ļoti gaida, kad iestāsies stabils un skaists pavasaris. Man jau šķiet, ka tas nav vairs tik ilgi jāgaida, jo gaisa temeperatūra arvien biežāk ir virs nulles. Un tas liek gan prātam, gan ķermenim līksmot.

Pavasaris vismaz man nāk ar sajūtu, ka ir jārosās, jākustas, kaut kas svarīgs un jēgpilns jāpaveic. Un tad es to arī daru. Dažu nedēļu laikā paveicu varākus svarīgus darbus, kas palīdz man nostiprināt sajūtu, ka tiešām pavasaris ir atnācis uz palikšanu, ka ziemas skumjas ir aizslaucītas kā nebijušas.

  • Pavasara tīrīšana mājā. Tīrīšana ir viena no spēcīgākajām dziņām, kas man līdz ar pavasari iestājas. Ziemā varu arī neredzēt putekļus, nesakārtoto skapi. Bet te vienkārši gribas atvērt plaši logus, tos nomazgāt, ielaist gaismu un svaigu gaisu. Tā es parasti kādā no pirmajām siltajām un saulainajām dienām metos iekšā tīrīšanas darbos. Tā ir ne tikai ārējās telpas tīrīšana, bet arī prāta putekļu izdzenāšana, jo visi taču zina, ka fizisks darbs prātam ir visveselīgākais.
  • Garderobes maiņa un krāsu ienešana tajā. Pēc tam, kad viss iztīrīts un skapis izrevidēts, es ziemas apģērbu salieku maisos un paslēpju. Tad skatos, kas labs priekš pavasara palicis. Ja to pietrūkst, tad dodos krāsu un jaunu drēbju meklējumos. Mans noslēpums ir daži labi second hand veikali, kur var atrast brīnumainas lietas. Vēl es dievinu krāsainas zeķubikses, šallītes, košas kurpes uz papēža. Pavasaris iedvesmo kļūt pamanāmai.
  • Auto sagatavošana pavasarim un vasarai. Vēl pavasarim uzpošu savu uzticamo auto. Ziemā tas tiešām zaudē savu spozmi, tāpēc vienmēr pavasarī vedu to uz pilnu apkopi, tiek tīrīts salons, pulēta un vaskota virsbūve, pie reizes arī uzmontētas vasaras riepas, jo ceļi parasti tad jau ir pavisam sausi. Vasaras riepas mainīt nevilcinos, jo zinu, ka ziemas riepas nav piemērotas siltam laikam, tās ātrāk dilst un ir pārāk mīkstas. Riepu jautājumā es uzticos https://www.riepubaze.lv/riepas/vasaras-riepas.
  • Sulu kūre ķermeņa atdzīvināšanai. Un mans lielākais prieks pavasarī, ko nelaižu garām, ir dabas sniegtās veltes. Šajā gadījumā tās noteikti ir kļavu un bērzu sulas. Es vienmēr izmantoju sulu laiku, lai veiktu ķermeņa attīrīšanu. Tas ir man tāds kā gavēnis, kad pārtiku lietoju maz un tikai veselīgu, bet bagātīgi dzeru sulas. Tas palīdz izskalot ziemas liekos krājumus, atjaunot enerģiju, atgūt mirdzumu sejā un spēkus visā ķermenī. Tiem, kuri nekad nav dzēruši bērzu un kļavu sulas, iesaku to noteikti izmēģināt. Tas ir labs veids, kā aizdzīt ziemas nogurumu. Tikai iesaku sekot līdzi pašsajūtai. Tiem, kuriem ir problēmas ar aknām un nierēm, nevajadzētu pārspīlēt ar sulu daudzumu, jo tās liek ķermenim strādāt intensīvākā rezīmā.

Lai jums lielisks pavasaris!