riepu maina

Drīz jāmaina riepas – vasaras sezonai

Prātā vēl palikusi riepu maiņa rudenī, kad steigā tika meklētas ziemas riepas un serviss, kur to varētu izdarīt, negaidot rindā vairākas nedēļas. Tie, kuri domāja par to laicīgi, bija aizņēmuši rindu. Bet pārējiem nācās paļauties uz veiksmi vai tiešām gaidīt rindas beigas. Un tas nav patīkami, ja uz kādu laiku auto jāliek malā, jo riepu vēl nav, bet ceļa apstākļi nepieļauj došanos ielās ar vasaras riepām.

Pirms ziemas riepu maiņa ir pasākums, kas var sagādāt gana daudz stresa un pārdzīvojumu, tomēr nevajag piemirst, ka arī pavasarī riepas ir jānomaina. Šoreiz gan ziemas riepas jānomaina pret vasaras riepām. Te gan steigas nav, jo neviens neliedz arī vasarā braukt ar ziemas riepām, bet tas nav ieteicams, jo siltam laikam ziemas riepas īsti nav piemērotas. Tāpēc vairums autovadītāju pēc tam, kad iestājies stabils pavasaris un nav aizdomu, ka ziema varētu vēl atgriezties, tomēr noņem ziemas riepas. Ja tās ir jaunas, tad droši var tikt glabātas nākamajai ziemai, ja protektora dziļums vēl ir stabili virs 4mm. Ja jau ir uz šīs robežas, tad gan nevajadzētu cerēt, ka nākamajā sezonā šīs riepas būs drošas.

RigaRīgā jau ir daudz plašākas iespējas atrast vietu, kur nomainīt riepas, bet mazpilsētās un laukos situācija ir saspringtāka, jo dažviet ir tikai viens vai daži servisi. Man ir palaimējies, ka manā pilsētā ir Key Point riepu centrs. Tajā es gan pērku riepas, gan arī veicu nomaiņu. Man tiešām patīk attieksme pret klientiem. Darbinieki ir profesionāļi, zina, ko runā un dara. Tāpēc viņiem uzticos riepu jautājumos. Arī šajā pavasarī tur došos nomainīt ziemas riepas pret vasaras riepām.

Tā kā dzīvoju dzīvoklī un man īpašumā nav garāžās, tad novērtēju arī iespēju uzglabāt ziemas riepas, tas ir ļoti ērti, jo rudenī vairs nav jādomā par to. Atliek tikai aizbraukt un samainīt riepas, kas jau ir servisā.