veca foto

Bildes, kas paliek par atmiņu

Ar gadiem cilvēks sāk vairāk novērtēt lietas, kas viņiem paliek atmiņās. Skaisti piedzīvojumi, svarīgi brīži, mīļi cilvēki. Bieži šīs atmiņas mums palīdz saglabāt un atsvaidzināt tieši bildes, taču digitālo tehnoloģiju attīstība ir nedaudz pamainījusi cilvēku tendenci, proti, lai apskatītu bildi, tās vairs nav obligāti jāizgatavo. Atliek vien uzglabāt tās datorā, ārējā cietā diskā vai telefonā, un aplūkot katru reizi, kad gribam to darīt. Taču nekad nevajadzētu novērtēt par zemu tieši izgatavotas fotogrāfijas spēku, jo savus ciemiņus taču nesēdināsi pie datora, lai tos tūkstošus bilžu šķirstītu cauri, lai parādītu savus skaistos piedzīvojumus. Labāk ir tomēr izgatavot spilgtākos brīžus fotogrāfijās.

Mazuļu pirmās bildes

Viens no katra cilvēka emocionālākajiem brīžiem ir redzēt sevi maziņu. Izsaucieni: „Cik piemīlīgs bērns!” priecē sirdi, un redzēt, kā esi audzis ir visnotaļ interesanti. Bet cik no jums ir redzējuši sevi fotogrāfijā, kamēr vēl atradāties mammas briestošajā puncī? Fotogrāfijas, ko sniedz ultrasonogrāfija, ir tikpat interesantas – tās atgādina par laiku, kamēr bijām zem mammas sirds. Un vienalga, vai to deva ultrasonogrāfija Rīgā vai jebkurā citā pilsētā – tā ir īpaša bilde, jūsu pirmā!

Veidojiet foto grāmatas!

Starp citu, tagad ir iespēja ne tikai izgatavot fotogrāfijas, bet veidot pat veselas foto grāmatas, kurās bez bildēm var ielikt tekstus un citus elementus. Tie ir veseli stāsti, notikumu ķēdīte, īsta atmiņu krātuve. Šādās fotogrāfijās ir brīnišķīga iespēja attēlot to laiku, kamēr gaidāt mazuli – sākot ar pirmajām dienām, kad uzzināts, kad apmeklēta ultrasonogrāfija, iegūtas pirmās bildītes, kad mazulis sagaidīts un, protams, kā viņš aug un veidojas par to personību, kāds viņš ir.

Bāze, uz kā veidot nākotni

Var šķist, ka bez tā visa var iztikt, taču tas tiešām ir ļoti svarīgs moments katra cilvēka dzīvē! Atrast fotogrāfijas, kur esat mazs, ir liels atklājums, jo palīdz mums ne tikai atcerēties dzīves skaistos brīžus, bet arī dod sajūtu, ka tev ir bāze, uz kā veidot savu nākotni.

Nevajag novērtēt par zemu vēlmi pēc savām saknēm, pēc pagātnes. Bez tās mēs nevaram veiksmīgi veidot savu nākotni.