smaids

Smaids var izglābt dienu

Padoties drūmām domām, nepatīkamu situāciju radītajām emocijam ir pavisam viegli. Pietiek no rīta piedzīvot vienu nepatīkamu epizodi, lai visa diena pēc tam paietu sliktā noskaņojumā. Bet vai tā ir jābūt? Vai nevajadzētu mācīties izkāpt no šīm nepatīkamajām situācijām, apkārtējo emocijām, kas tik ātri pakļauj mūs, maina noskaņojumu?

Lielā mērā tas atkarīgs no personības un rakstura, bet nevar noliegt, ka emocijas un noskaņojumu ietekmē dažādi ārēji faktori. Un tad mēs tādi sadrūmuši un īgni ejam pa ielu un dalāmies ar savu neapmierinātību tālāk. Tas ir lipīgi. Varbūt aizņemtība ar savām domām un pat dusmām liek nepamanīt kādu citu, uzgrūsties, izliet viņa kafiju. Tā otrs sāk dusmoties, arī viņa diena ir sabojāta. Kā pa tādiem nervu galiem izplatās slikts noskaņojums.

Bet tāpat taču varētu vairot arī pozitīvo. Kāpēc gan nesaņemties un tā vietā, lai dusmotos, labāk pasmaidītu, atvainotos un apmainītos ar laba vēlējumiem? Negatīvas domas tiešām ietekmē veselību. Tas ir nevajadzīgs stress, ko paši sev apzināti radām. Protams, ka emocijas ir vajadzīgas, tās uz mirkli mūs arī drīkst pārņemt.

Bet vajadzētu emocijas apzināties un atlaist. Izkāpt no situācijas un paskatīties uz to no malas. Tas ļaus pēc mirkļa jau pasmaidīt un priecāties par zilajām debesīm, skaistajām kurpēm skatlogā un jauno grāmatu somā. Un nav nozīmes tam, ka diena iesākās ar izlietu kafiju uz biksēm, nokavētu autobusu. Katrā situācijā var atrast pozitīvu šķautni. Notikums izmaina dienas gaitu, varbūt tas nospēlē nozīmīgu lomu tālākajos notikumos.

Un smaids ikvienā situācijā būs atslēga, kas radīs pozitīvu apkārtējo attieksmi, palīdzēs izkļūt no saspīlētas situācijas, nesaasināt to. Laipnība vienmēr atmaksājas. Drūmais laiks, ekonomiskā nestabilitāte, problēmas darbā un mājās vienmēr ir attaisnojums būt nīgriem un nelaipniem. Bet tikai neliela piepūle, pāris dziļas ieelpas. Un jau jūtaties mierīgāks, varat pasmaidīt un būs laipns pret apkārtējiem.

Smaids ir lielisks žests, ko vajag vairāk praktizēt un izmantot savā ikdienā. Un, ja jūs savs smaids neapmierina, tad nevajag vilcināties, jāmeklē uzticama zobārstniecība un tas jālabo. Jo ir taču tik patīkami no sirds smieties, nekautrēties uzsmaidīt svešiem garāmgājējiem. Kādam jūsus smaids var izglābt dienu, dot pozitīvu lādiņu un enerģiju. Un no rīta uzsmaidiet arī sev spogulī!